Diamenty MDK rozpoczęły pierwsze warsztaty w tym sezonie artystycznym! ?? Członkowie naszego zespołu wokalno-tanecznego uczą się od Adrianny Dorociak! Z przyjemnością przedstawiamy jej sylwetkę!

Adrianna Dorociak to Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego (specjalność musical) na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. ??

Na scenie zadebiutowała w 2016 roku w Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu w spektaklu „Zwierzęta Doktora Dolittle” reżyserii Jerzego Bielunasa jako tancerka-akrobatka. ??‍♀️

Współpracuje z:
?Krakowskim Teatrem Variete - wciela się w główną postać Vivian Ward w spektaklu „Pretty Woman - the Musical”,
?Teatrem Polskim im. Arnolda Szyfmana w Warszawie („Żołnierz Królowej Madagaskaru”, reż. Krzysztof Jasiński ) oraz
?Teatrem Syrena w Warszawie („Kapitan Żbik i Żółty Saturator”, reż. Wojciech Kościelniak).
?Z Teatrem Żydowskim związana jest od 2022 roku, gdzie wciela się w role: Mary (,,Śpiewak jazzbandu") oraz Jentl (Pokojówka- ,,Jentl"). Występuje tam również w ,,Rehab. Wszystkie bitwy Amy Winehouse".

W 2020 roku została nagrodzona przez Prezydenta Miasta Gdyni za dwa znakomite debiuty teatralne w spektaklach „Ożenek”  i „Lekko nie będzie”. ?✨

Przede wszystkim Adrianna to nasza elblążanka i absolwentka Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu.

Materiały źródłowe: Teatr Żydowski im. Estery Rachel i Idy Kamińskich.