Gratulacje! Młodzi aktorzy z MDK w Elblągu wystąpili przez pasłęcką publicznością!

21 lutego 2023 r. w sali widowiskowo-kinowej Pasłęckiego Ośrodka Kultury odbyły się dwa seanse spektaklu teatralnego pt. "Królewna Śnieżka". Kostiumowa „bajka” zaadresowana była zarówno do młodzieży jak i do odbiorcy dorosłego. Była to alternatywna propozycja dla młodych ludzi, którzy lubią czasem odstawić na kilka chwil internetowe atrakcje. Widownia była pełna a aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Przedstawienie „Królewna Śnieżka” przygotowane zostało przez starszą grupę teatralną działającą w Młodzieżowym Domu Kultury w Elblągu. Aktorzy to wyłącznie uczniowie ze szkół elbląskich. Oryginalny scenariusz spektaklu, wzorowany było tylko w skromnym stopniu na znanej bajce i jest autorskim pomysłem Wojciecha Karpińskiego, nauczyciela MDK. Autor jest jednocześnie reżyserem i twórcą opracowania muzycznego przedstawienia.

Źródło: Urząd Miejski w Pasłęku / Paslek.pl