Opis alternatywny powinien przekazać treść ilustracji

Diamenty to tak naprawdę trzy zespoły, które powstały dwa lata temu. Utalentowana młodzież podzielona jest na grupy. Szlifowaniem Diamentów zajmują się trenerzy wokalni pochodzący z Trójmiasta — Aga Brenzak i Łukasz Reks.

 

Jak znaleźli się w Elblągu? — Studiowaliśmy razem wokalistykę jazzową na Akademii Muzycznej w Gdańsku i tam się poznaliśmy, a do Elbląga trafiliśmy zupełnie przypadkiem — odpowiada Agnieszka. — Będąc jeszcze na studiach, odbywałam praktyki w Studium Wokalno-Aktorskim, którego dyrektor wspomniał o tym, że elbląski Młodzieżowy Dom Kultury poszukuje nauczyciela śpiewu. Kiedy dowiedziałam się, że jest jeszcze jedno wolne miejsce na tym stanowisku, od razu pomyślałam o Łukaszu, bo realizowaliśmy wspólnie już wiele projektów — relacjonuje nasza rozmówczyni.

 — Poza uczeniem innych, sami nadal jesteśmy czynnymi muzykami — dodaje Łukasz.

Co jest najważniejsze w pracy z dziećmi? — Myślę, że to, by z każdą z grup, z którą pracujemy, złapać fajny kontakt — zrozumieć potrzeby naszych podopiecznych i bardzo uważnie obserwować to, co dają od siebie. Wtedy właśnie powstaje droga do udanej wokalnej współpracy, która między nami układa się bardzo dobrze. W ciągu tych dwóch lat, które już mamy za sobą, udało nam się przygotować naprawdę obszerny i ciekawy repertuar zawierający zarówno polskie, jak i zagraniczne piosenki — odpowiada Agnieszka Brenzak.

A Łukasz Reks przyznaje: — Staramy się również promować wśród dzieciaków wiarę w to, że nie ma rzeczy niemożliwych i że ciężką pracą, da się osiągnąć sukces.